STÓŁ LOFT Metalowe Czarne...
- Wyprzedaż!
Stoły do kuchni
Stoły kuchenne muszą spełniać szereg funkcji. Powinny być przede wszystkim praktyczne i umożliwiać komfortowe spożywanie posiłków. Nowoczesne rozwiązania doskonale sprawdzają się także w charakterze blatów roboczych. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów, wyróżniają się trwałością i solidnością. Dodatkowo, stoły do kuchni podkreślają estetykę wnętrza. Mogą wtapiać się w aranżację lub wręcz przeciwnie – stanowić jej mocny akcent. Różnorodność kolorów i kształtów pozwala bez problemu znaleźć model optymalnie dopasowany do potrzeb domowników i możliwości przestrzeni. Nowoczesne stoły kuchenne zdadzą egzamin zarówno w dużych, otwartych przestrzeniach, jak i w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.
Stół kuchenny – mebel, który musi sprostać wielu wymaganiom
Stół kuchenny to uniwersalny mebel, przy którym bardzo często toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Jest miejscem spożywania i przygotowywania posiłków. Można przy nim dokończyć zaległą pracę albo pomóc dziecku w odrabianiu lekcji. Stoły kuchenne są przy tym narażone na działanie niekorzystnych czynników, w tym wilgoci i zmiennych temperatur. Z tego względu powinny być wykonane z solidnych materiałów, które zagwarantują bezproblemowe użytkowanie przez długi czas. Ważna jest również stabilność zapewniająca wygodę i bezpieczeństwo podczas prac w kuchni. Na tym jednak nie koniec, ponieważ kuchenny stół pełni także funkcję dekoracyjną. Dobrze dopasowany do aranżacji, podkreśla jej spójny charakter. Klasyczny czy tradycyjny, stanowi serce pomieszczenia i z tego względu często jest uważany za jego wizytówkę.
Stół kuchenny – jaki powinien mieć wymiar? Kiedy sprawdzi się stół rozkładany?
Wybierając stół kuchenny, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Pierwszą z nich są wymiary mebla, które powinny być dopasowane do metrażu kuchni oraz ilości zasiadających przy nim osób. Szacuje się, że każda osoba znajdująca się przy stole powinna mieć do swojej dyspozycji około 40 cm szerokości i 60 cm głębokości blatu. Stół powinien mieć również odpowiednią wysokość. Standardowo waha się ona w przedziale od 70-75 cm. Dostępne są też stoły kuchenne o wysokości ponad 100 cm. Warto jednak pamiętać o tym, aby zamiast krzeseł, dopasować do nich wygodne hokkery. Drugą zasadniczą kwestią jest budowa stołu. Nierozkładane modele są praktyczne i nie wymagają nakrycia serwetą czy obrusem. Muszą być jednak dobrze dopasowane do metrażu kuchni tak, aby nie przeszkadzały w codziennych pracach. Z kolei rozkładane stoły kuchenne na co dzień zajmują mało miejsca, dając możliwość błyskawicznego powiększenia powierzchni blatu w chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. Posiadają jednak łączenie, w którym mogą gromadzić się zanieczyszczenia.
Stoły kuchenne – które sprawdzą się na niewielkim metrażu?
Stoły kuchenne różnią się kształtem. W dużych pomieszczeniach doskonale spiszą się okrągłe modele. Ustawione na środku pomieszczenia, pozwalają stworzyć funkcjonalną aranżację. Okrągłe stoły są również bezpieczniejsze dla dzieci, ponieważ nie posiadają zaostrzonych kantów. Ich zaletą jest także to, że zapewniają wszystkim biesiadnikom równorzędną pozycję. Alternatywą dla okrągłych modeli są duże stoły prostokątne. Może przy nich zasiąść wiele osób. Znakomicie sprawdzają się w otwartych przestrzeniach. Stół z krzesłami pomaga wówczas podzielić pomieszczenie na strefy i oddzielić kuchnię od salonu lub jadalni. Z kolei w niewielkiej kuchni, optymalnym rozwiązaniem jest stół kwadratowy. Można go dostawić do ściany i w ten sposób wygospodarować więcej miejsca. Warto przy tym zwrócić uwagę na modele rozkładane. Na co dzień można przy nich spożyć szybki posiłek, zaś w weekendy, święta czy dni wolne, urządzić wspaniałą ucztę dla rodziny bądź przyjaciół.
Stół do kuchni – z czego powinien być wykonany?
Istotną kwestią przy wyborze stołu do kuchni jest też surowiec, z jakiego wykonano mebel. Nowoczesne rozwiązania posiadają zwykle drewniane lub stalowe nogi, na których jest wsparty blat z płyty pokrytej laminatem lub fornirem. Zarówno stoły drewniane oraz stalowe mają swoje zalety. Stoły z płyty laminowanej są odporne na uszkodzenia, zarysowania i działanie wysokich temperatur. Nie blakną pod wpływem promieniowania UV, zachowując pierwotny wygląd przez długi czas. Z kolei stoły fornirowane zachwycają eleganckim designem. Naturalna okleina pozwala wyeksponować oryginalny rysunek drewna. Jednocześnie jest idealnie gładka, co czyni ją bezproblemową w codziennym użytkowaniu i w pielęgnacji. Nowoczesne stoły kuchenne pokryte fornirem cechują się także solidnością, gwarantując domownikom i gościom maksimum wygody.
Stoły do kuchni urządzonej w klasycznym stylu – jakie wybrać?
Stoły do kuchni zaskakują także różnorodnym wzornictwem. W szerokiej ofercie sklepu Meble-Focus można znaleźć zarówno rozwiązania wpisujące się w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje. W pierwszym przypadku na prowadzenie wysuwają się eleganckie stoły ozdobione delikatnymi żłobieniami i wsparte na giętych nogach. W tradycyjnie urządzonej kuchni świetnie sprawdzają się modele w ciemnych barwach. To pozycje wybierane również do wnętrz w stylu francuskim lub angielskim. Do małych pomieszczeń idealne są z kolei białe stoły kuchenne. To rozwiązania, które można dopasować do wnętrza, w którym goszczą prowansalskie trendy. Stół okrągły w kolorze białym, z krzesłami posiadającymi charakterystyczne krzyżowe oparcia, pozwala stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę, sprawiając jednocześnie, że wnętrze wydaje się optycznie większe, niż jest w rzeczywistości.
Stoły kuchenne – jak dopasować je do nowoczesnej aranżacji?
Stoły kuchenne to nowoczesne rozwiązania tworzone z myślą o modernistycznych przestrzeniach. Minimalistyczne modele oparte na prostej, czystej bryle efektownie współgrają z modnymi meblami na wysoki połysk oraz dodatkami ze szkła czy metalu. Różnorodność kolorów pozwala optymalnie dopasować je do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Na uwagę zasługują także stoły na metalowych nogach lub postumentach. To rozwiązania, które sprawdzą się w kuchniach zaaranżowanych w industrialnym stylu. Blat w kolorze drewna oraz ciemna podstawa dobrze harmonizują z surowością loftów, bazującą na betonie, odkrytej cegle i wyeksponowanych przewodach instalacyjnych. Warto zaznaczyć, że stoły loftowe z charakterystycznymi nogami w kształcie litery X są niezastąpione w rustykalnych aranżacjach. Nawiązujące stylistyką do ław popularnych w minionych epokach, doskonale oddają ciepły charakter wnętrz, w których pierwsze skrzypce grają odnowione kredensy i witryny w stylu retro.