1

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Komody z półkami

Komoda z półkami – szerokie zastosowanie i elegancki design

Komoda z półkami to mebel, który sprawdzi się w każdej aranżacji. Jego przestronne wnętrze pozwoli ukryć sporą część domowego dobytku i jednocześnie nie przytłoczyć pomieszczenia. Jest odpowiednia zarówno dla dużego, jak i niewielkiego metrażu. Często zastępuje szafę, dla której trudno wygospodarować miejsce. Komody z półkami zaskakują też funkcjonalnością. Można w nich ułożyć ubrania czy domowe tekstylia, zyskując bezproblemowy dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne w danej chwili. Pomieszczą także bardziej gabarytowe przedmioty – używane na co dzień, jak i sporadycznie. Na uwagę zasługuje ponadto design komód z półkami. W Meble-Focus są dostępne rozwiązania zaprojektowane w nowoczesnym oraz klasycznym stylu. Dzięki temu dobrze wpiszą się w dowolną aranżację. Sprawdzą się jako komody do salonu, pokoju dziennego czy sypialni. Warto zaznaczyć, że komody z półkami są tworzone z wysokogatunkowych surowców – głównie płyt MDF, dzięki czemu są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Większość modeli posiada obrzeża laminowane ABS, zapobiegające negatywnemu działaniu wilgoci oraz solidne zawiasy umożliwiające łatwe i ciche domykanie drzwiczek.

Komody z otwartymi półkami – moc aranżacyjnych możliwości

Poza klasycznym rozwiązaniami, które na dobre zadomowiły się w mieszkaniach, na uwagę zasługują komody z otwartymi półkami. To funkcjonalne meble, oferowane przez Meble-Focus, które dają nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Pozwalają wyeksponować rodzinne pamiątki i bibeloty. Stanowią też idealne miejsce na kolekcję książek, płyt czy czasopism. Komoda z otwartymi półkami wnosi do aranżacji lekkość, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pomieszczeń. Pełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Zwykle ma postać klasycznego rozwiązania, w którym obok szuflad i szafek pojawiają się otwarte półki. W ten sposób łączy w sobie zalety tradycyjnej komody z atutami regałów, które jeszcze do niedawna stanowiły ważny element wyposażenia wnętrza. Alternatywą dla komody z otwartymi półkami są meble z przeszkleniami, które również pomagają wyeksponować rozmaite przedmioty. Często posiadają oświetlenie LED, dzięki czemu dodatkowo budują w pomieszczeniu przytulny klimat.

Komoda z półkami – wysoka lub niska. Którą wybrać?

Wiele osób wybierających meble zastanawia się, czy lepiej spisze się niska, czy wysokakomoda z półkami. Warto przy tym pamiętać, że oba rozwiązania mają szereg zalet. A dodatkowo – świetnie się uzupełniają. Jeśli więc istnieje taka możliwość, można zestawić ze sobą wysokie i niskie komody z półkami, zyskując w ten sposób lżejszą i bardziej praktyczną alternatywę dla popularnej meblościanki. Wysokie komody z półkami są bardzo pojemne, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się do przechowywania ubrań, pościeli, ręczników oraz przedmiotów codziennego użytku. Często posiadają szuflady stanowiące idealne miejsce dla rozmaitych drobiazgów. Wysoka komoda z półkami jest smukła, przez co zajmuje niewielką powierzchnię, znakomicie zdając egzamin w małych pomieszczeniach i pomagając zaprowadzić w nich porządek. Z kolei niska komoda z półkami jest idealna jako stolik pod telewizor. W jej szufladach można ukryć piloty od sprzętu RTV, ładowarki do telefonów czy inne detale. Na otwartych półkach natomiast pomieszczą się czasopisma i płyty. Warto także pamiętać, że niskie komody z półkami to doskonałe meble na poddasze – śmiało zmieszczą się pod skosami. W Meble-Focus są dostępne rozwiązania o zróżnicowanych wymiarach, dzięki czemu można łatwo dopasować je do możliwości przestrzeni.

Komoda z półkami na książki – nie tylko dla miłośnika literatury

W wielu pomieszczeniach, zwłaszcza w salonie, sypialni czy pokoju młodzieżowym, obowiązkowym meblem jest komoda z półkami na książki. To rozwiązanie, które stanie się świetnym zamiennikiem klasycznej biblioteczki. Pozwoli znaleźć miejsce dla domowej kolekcji literatury i pięknie ją zaprezentować. Komody z półkami na książki są często dopełnione szafkami i szufladami, które ukryją dodatkowe przedmioty. W pokoju ucznia zaprowadzą porządek w podręcznikach, zeszytach oraz artykułach piśmienniczych. W pokoju dziennym czy gabinecie ukryją dokumenty i rozmaite notatki. Na Meble-Focus można znaleźć rozwiązania o różnych wymiarach oraz bogatej kolorystyce, które będą dobrze korespondować z pozostałymi elementami przestrzeni. Należy przy tym pamiętać, że komoda z półkami na książki może przybierać formę przeszklonej witryny – również z podświetleniem LED. Jej atutem jest to, że chroni przechowywane za szkłem przedmioty przed osadzaniem się kurzu. Szklane powierzchnie pięknie odbijają świetlne refleksy, optycznie powiększając przestrzeń i wnosząc do niej powiew nowoczesnych trendów.