1

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Stoły industrialne (loftowe)

Sklep internetowy Meble-Focus ma w swojej ofercie niemal wszystkie meble niezbędne do urządzenia mieszkania. Specjalne propozycje czekają na wszystkich tych, którzy upodobali sobie niezwykle popularny i ponadczasowy styl przemysłowy, nawiązujący do wyposażenia dawnych fabryk. Łączy on w sobie surowość elementów metalowych i ceglanych z ciepłymi akcentami drewnianymi. Ozdobą takich wnętrz są niewątpliwie stoły industrialne, które bez problemu można zaadaptować do różnych aranżacji kolorystycznych. Stół industrialny zwany również loftowym, mimo dużego nacisku na walory estetyczne, nie traci nic ze swojej funkcjonalności. Poniżej przybliżamy, czym jest industrialny stół, jakie są jego rodzaje i zastosowania. 

Stoły loftowe - przemysłowe początki nowoczesnego wzornictwa

Stoły loftowe to część stylu wystroju wnętrz zwanego industrialnym, od angielskiego słowa industry, co oznacza “przemysł”. I faktycznie w rewolucji przemysłowej, która rozpoczęła się w połowie 18. wieku należy upatrywać początków wykorzystania mebli w pracy w fabrykach. Robotnicy potrzebowali dużych stołów do montażu, a także krzeseł, wózków do transportu, itd. Meble te musiały być wytrzymałe i solidne dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy. Dzisiaj żyjemy już w epoce informacyjnej, ale styl industrialny jest niezwykle popularny. Stół loftowy może stać się centralnym punktem kuchni, jadalni, a nawet salonu urządzonego w stylu przemysłowym. Duże pomieszczenia po dawnych fabrykach i warsztatach, dzisiaj adaptowane na mieszkania lub modne restauracje, noszą właśnie nazwę loftów. Idealnym i stylowym uzupełnieniem takich miejsc jest loftowy stół.

Stół loftowy industrialny - efektowne połączenie drewna z metalem

Stół industrialny rozkładany, podobnie jak wszystkie meble industrialne jest prosty, praktyczny i łatwy w produkcji. Tak było kiedyś, tak jest również obecnie. Stoły industrialne rozkładane są dzisiaj wykonane z najlepszych dostępnych materiałów, co sprawia, że są niezawodne w warunkach intensywnej eksploatacji komercyjnej np. w restauracjach lub w mieszkaniach, gdzie stół jest jednym z najczęściej używanych mebli. Dodatkowym atutem stołów rozkładanych jest możliwość ich szybkiego powiększenia, co daje komfort użytkowania w sytuacji, kiedy trzeba pomieścić przy stole więcej osób niż zwykle. Rozmiar można powiększyć przykładowo ze 160 cm długości nawet do 240 cm, dzięki dodatkowym blatom przechowywanym na co dzień pod blatem głównym. 

Stół rozkładany industrialny oferowany przez Meble-Focus to konstrukcja nawiązująca do tradycji mebli industrialnych pod względem materiałów i kolorów, a zatem dominują metalowe podstawy i laminowane blaty. Cechą, która odróżnia stylizowany rozkładany stół industrialny od jego autentycznych poprzedników jest jego waga. Dawne meble przemysłowe bywały naprawdę masywne i ciężkie, dzisiaj staramy się znaleźć balans między stabilnością i solidnością, a akceptowalną wagą. Chodzi o to, abyśmy nie musieli wzywać tragarzy, aby przesunąć ten mebel lub go rozłożyć. Warto dodać, że industrialne stoły na metalowych nogach dzięki oszczędnej, surowej stylistyce nigdy nie wyjdą z mody.

Stół w stylu industrialnym - ponadczasowość i wyjątkowa trwałość

Stół industrialny drewniany, podobnie jak inne meble w tym stylu, przeżywa swój renesans mniej więcej od 20 lat. Dzisiaj zmieniły sią warunki pracy w przemyśle, ale nostalgia za dawnym wzornictwem pozostała. 

Nasi projektanci uważnie śledzą stare dokumentacje, aby znaleźć elementy charakterystyczne dla mebli loftowych i wykorzystać je w tych na wskroś nowoczesnych konstrukcjach. Stół drewniany industrialny jest dzięki temu jednym z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych mebli. Stoły drewniane są przy tym również bardzo praktyczne. Minimalistyczny design sprawia, że pasuje on do rozmaitych pomieszczeń i stylów, które dzisiaj można ze sobą łączyć. Niezależnie od tego, czy stół stanie na podłodze z kafli, czy na deskach drewnianych, zawsze jego elementy będą współgrały z otoczeniem.

Stół industrialny jest wykonany z trwałych materiałów, takich jak malowana proszkowo podstawa metalowa oraz laminowane blaty, odporne na działanie temperatur, wilgoci i nieźle znoszące niewielkie uszkodzenia mechaniczne. W zależności od pomieszczenia, możemy się zdecydować na stoły o różnych kształtach. Stół prostokątny, w razie potrzeby możemy dosunąć do ściany. Stół kwadratowy, daje oszczędność miejsca, z kolei stół okrągły, ustawiony w centralnej części wnętrza będzie znakomicie organizował przestrzeń. 

Tanie stoły industrialne w domu, mieszkaniu i restauracji

Tani stół industrialny łączy w sobie wszystkie elementy stylu industrialnego, czyli funkcję z formą oraz nowe elementy ze starymi. Nasze wzorowane na starych stołach industrialnych tanie stoły loftowe, nie ustępują jakością wykonania nawet znacznie droższym konstrukcjom. Meble są wykonane z certyfikowanych, bezpiecznych materiałów, a projekty mebli powstają przy udziale najlepszych projektantów. 

Tani stół loftowy zachwyca swoją prostotą, ale jednocześnie zachowuje najważniejsze funkcje. Potrafi być centralnym punktem kuchni, jadalni lub salonu, a przy okazji jest miejscem, które sprzyja relacjom międzyludzkim, w czasie wspólnych posiłków rodzinnych, uroczystości domowych, spotkań towarzyskich, czy kiedy staje się częścią biznesu, np. w restauracji.