1

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Komody dębowe

Komoda dębowa – odkryj na nowo wyjątkowy styl komód drewnianych

Bez względu na to, że obecnie dostępne są meble w najróżniejszych kolorach, komody dębowe nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Rozwiązania w kolorze drewna są ponadczasowe i uniwersalne. Nigdy nie wychodzą z mody, więc są inwestycją na lata. Komoda dębowa świetnie spisze się nie tylko w klasycznym, ale również w nowoczesnym wnętrzu. Tym bardziej, że w Meble-Focus są dostępne produkty o zróżnicowanym designie. W ten sposób można łatwo dopasować je do stylu wnętrza. Dębowe komody pozwalają zbudować w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Ciepła kolorystyka stwarza klimat sprzyjający chwilom relaksu. Jednocześnie jest niesamowicie elegancka. Z tego względu komody w kolorze dębu są trafnym wyborem do salonu czy pokoju dziennego. Nie oznacza to oczywiście, że nie sprawdzą się w innych pomieszczeniach. Wręcz przeciwnie – mogą stać się fantastyczną ozdobą sypialni czy jadalni. Komody dębowe, dostępne w naszym sklepie, dodatkowo wyróżniają się solidnością. Są tworzone z wysokogatunkowych surowców odpornych na uszkodzenia i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Posiadają odpowiednio zabezpieczone ranty, zapobiegające wnikaniu wilgoci.

Nowoczesne komody dębowe – do wnętrz modernistycznych i industrialnych

Chociaż meble w kolorze drewna są kojarzone przede wszystkim z klasycznymi aranżacjami, w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się nowoczesne komody dębowe. Tym, co je wyróżnia jest prosta, geometryczna bryła oraz gładkie fronty – pozbawione żłobień, intarsji i innych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu komoda dębowa nowoczesna świetnie wpisuje się w modernistyczne przestrzenie bazujące na minimalizmie. Stanowi ciekawy kontrapunkt dla szkła, chromu oraz ozdób w intensywnych kolorach. Jednocześnie sprawia, że nawet bardzo surowe aranżacje zyskują przytulny klimat. Na szczególną uwagę zasługują dębowe komody industrialne. To rozwiązania wsparte na metalowych nogach lub płozach nadających im ciekawy design. Cechują się prostą bryłą oraz minimalistycznymi uchwytami. W ten sposób z jednej strony dobrze współgrają z loftową przestrzenią, z drugiej pozwalają ocieplić wnętrza, w których pierwsze skrzypce grają beton architektoniczny, odsłonięte cegły czy wyeksponowane przewody instalacyjne.

Stylowe komody dębowe – dla miłośników klasyki

Przeciwieństwem mebli modernistycznych i industrialnych są stylowe komody dębowe. To doskonałe rozwiązania dla miłośników klasycznych przestrzeni. Sprawdzą się także w tradycyjnych wnętrzach, a nawet w aranżacjach pałacowych. Komody dębowe stylowe cechują się eleganckimi frontami, ozdobionymi żłobieniami czy ryflowaniami. Często pojawiają się na nich intarsje. Na uwagę zasługują też dekoracyjne uchwyty wykonane zwykle z metalu. Komoda dębowa stylowa może być dodatkowo wsparta na kabriolowych nóżkach, które potęgują jej walory estetyczne. Wśród mebli tego typu można znaleźć rozwiązania o zróżnicowanej formie. Dostępne są zarówno wąskie modele, jak i szerokie oraz wysokie komody dębowe pomagające ukryć znaczną część domowego dobytku. Zestawienie kilku modeli utrzymanych w tym samym stylu pozwala stworzyć spójną i elegancką aranżację, stanowiącą znakomitą alternatywę dla klasycznej meblościanki. Stylowe komody w kolorze drewna, chociaż mają wiele elementów ozdobnych, nie przytłaczają pomieszczenia.

Komody dębowe z szufladami – eleganckie i praktyczne

Komody dębowe z szufladami mają szereg zalet. Można w nich przede wszystkim przechować rozmaite drobiazgi, dla których trudno wygospodarować miejsce. Szuflady pomieszczą piloty do sprzętów RTV, ładowarki do telefonów czy powerbanki. Są też odpowiednim miejscem dla dokumentów. Komoda dębowa z szufladami zda egzamin także jako mebel na ubrania. W szufladach można ukryć drobne elementy odzieży – bieliznę, czapki, szaliki czy rękawiczki. Warto pamiętać, że meble tego typu mogą być dodatkowo wyposażone w zamykane półki idealne na bardziej gabarytowe rzeczy. Komody z szufladami w kolorze dębu są przy tym dostępne w różnych wymiarach. W praktyce oznacza to, że pozwalają wykorzystać każdy kąt przestrzeni. Szerokie modele będą efektownie prezentować się na długich ścianach. Z kolei wąskie, dębowe komody z szufladami zagospodarują newralgiczne elementy przestrzeni – naroża, uskoki ścian czy wnęki.

Komoda dębowa – gdzie znajdzie zastosowanie?

Komody dębowe to rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w reprezentacyjnych pomieszczeniach – salonach albo pokojach dziennych. Pomogą stworzyć elegancką aranżację i jednocześnie spełnią rolę praktyczną. Dębowe komody do salonu mogą być wyposażone w przeszklone witryny umożliwiające wyeksponowanie różnych dekoracyjnych drobiazgów. Na szczególną uwagę zasługują modele z podświetleniem, budujące ciepły i przytulny klimat w pomieszczeniu. Równie dobrym wyborem jest niska komodadębowa pod telewizor, dzięki której można stworzyć w salonie kącik sprzyjający chwilom relaksu przy ulubionym programie, serialu czy filmie.

Komody dębowe – idealne do jadalni i sypialni

Na tym jednak nie koniec możliwości, jakie niosą komody w kolorze dębu. To także idealne meble do jadalni. W szufladach i szafkach można przechować nie tylko bieliznę stołową, ale zapasową zastawę, szkło czy sztućce. Dębowe komody do jadalni są szczególnie odpowiednią opcją dla otwartej przestrzeni, w której miejsce spotkań przy stole znajduje się na pograniczu kuchni i salonu. Warto pamiętać również o tym, że komoda dębowa dobrze sprawdzi się w sypialni. Wysokie modele pozwolą ukryć pościel, ręczniki i ubrania. Jednocześnie nie przytłoczą optycznie wnętrza. Z kolei niskie komody do sypialni staną się doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń znajdujących się na piętrze – pod skosami. Ustawione przy ścianach kolankowych, pomogą wykorzystać każdy element przestrzeni i stworzyć elegancką, ponadczasową aranżację.