Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Niskie komody

Komody niskie – praktyczne rozwiązania od Meble-Focus

Komody niskie to wszechstronne meble, które sprawdzą się w wielu aranżacjach. Nie zasłaniają ściany, dzięki czemu wnoszą do wystroju lekkość – tym bardziej, jeśli są wsparte na nóżkach lub płozach. Są niemal niezauważalne w pomieszczeniu, zapewniając jednocześnie miejsce dla podręcznych drobiazgów. Komoda niska znakomicie spisze się zatem zarówno w dużych domach, jak i w mieszkaniach o niewielkim metrażu. W Meble-Focus można znaleźć komody o zróżnicowanym designie i łatwo dopasować je do aranżacji. Wszystkie rozwiązania powstają z wysokogatunkowych surowców, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo posiadają obrzeża ABS chroniące przed uszkodzeniami na skutek wilgoci. Komody niskie dostępne w naszym sklepie są ponadto łatwe do utrzymania w czystości – nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Długa niska komoda – dlaczego warto ją wybrać?

Komoda niska długa to mebel, który znajdzie dla siebie miejsce w każdym domu. Daje mnóstwo aranżacyjnych inspiracji, pozwalając funkcjonalnie urządzić przestrzeń. Nie przytłacza wnętrza, ponieważ znajduje się tuż nad podłogą. Niska długa komoda pięknie prezentuje się solo, ustawiona na krótkiej ścianie pokoju czy sypialni. Na jej blacie można ułożyć książki, kolekcję płyt albo ramki ze zdjęciami, tworząc w ten sposób oryginalny wystrój przestrzeni. Na tym jednak nie koniec możliwości, ponieważ długie niskie komody dobrze wyglądają również w zestawieniu z innymi meblami – najlepiej w tym samym stylu. Można połączyć je z klasyczną komodą bądź witryną wiszącą na ścianie. Całość pięknie dopełnią odkryte półki, eksponujące bibeloty czy rodzinne pamiątki. Urządzając wnętrze zgodnie z założeniami koncepcji systemowej, można znaleźć ciekawszą i lżejszą alternatywę dla klasycznej meblościanki. A dodatkowo uwolnić wodze kreatywności i optymalnie dopasować aranżację do potrzeb wszystkich domowników.

Niskie komody z szufladami – funkcjonalne i eleganckie

Przyglądając się aranżacyjnym trendom, można stwierdzić, że niska komoda z szufladami zajmuje wśród nich honorowe miejsce. Jest meblem, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Powodem jest oczywiście jej praktyczność. Niskie komody z szufladami pozwalają uporządkować przestrzeń i ukryć drobiazgi, dla których zwykle trudno wygospodarować miejsce. Są niezawodne w przechowywaniu drobnej odzieży – bielizny, czapek, szalików oraz biżuterii. W niskich komodach z szufladami można także ułożyć dokumenty albo drobne akcesoria elektroniczne. Otwierając szufladę, wszystkie znajdujące się w niej przedmioty są w zasięgu wzroku i rąk. Można więc łatwo po nie sięgnąć bez tworzenia bałaganu. Niska komoda z szufladami ma jeszcze jedną zaletę – pięknie prezentuje się w pomieszczeniu i dobrze współgra z innymi elementami aranżacji. Nie dominuje ich, lecz podkreśla oryginalny charakter. W Meble-Focus są dostępne niskie komody z szufladami wyróżniające się trwałością i niezawodnym użytkowaniem przez długie lata.

Niska komoda – gdzie znajdzie zastosowanie?

O popularności niskich komód decyduje między innymi ich wszechstronny charakter. To meble, które świetnie sprawdzą się praktycznie w większości pomieszczeń. W wielu salonach i pokojach dziennych gości niska komoda pod telewizor. Jej niewielka wysokość pozwala ustawić sprzęt na optymalnej wysokości, umożliwiając wygodne oglądanie ulubionych programów. Na półce komody można ustawić inne elementy – odtwarzacze czy dekodery. W szufladach z kolei jest miejsce na płyty, czasopisma czy inne drobiazgi. Niska komoda do salonu ma jeszcze jedną zaletę – pozwala skrzętnie ukryć wszelkie kable biegnące od odbiornika i osprzętu do gniazdka elektrycznego. Oczywiście na tym nie koniec jej możliwości. W dobie telewizorów zawieszanych na ścianach, niska komoda do pokoju dziennego może stać się fantastycznym miejscem na książki, elementy dekoracyjne czy wazon z kwiatami.

Niskie komody – nie tylko jako szafki pod telewizor

Niskie komody zdadzą egzamin też w innych pomieszczeniach w domu. Często są spotykane w sypialniach – szczególnie tych urządzonych na poddaszu. Niskie komody do sypialni mogą śmiało zająć niewykorzystaną przestrzeń pod skosami, stając się fantastycznym miejscem do przechowywania domowych tekstyliów – ręczników, pościeli czy koców. Nie zajmują dużo miejsca i jednocześnie stanowią ciekawy element wystroju. Oczywiście niska komoda do sypialni może też pełnić rolę szafki pod telewizor, zwłaszcza, jeśli domownicy nie wyobrażają sobie wieczoru bez ulubionego filmu czy serialu. Rozwiązanie sprawdzi się ponadto w pokoju dziecięcym, pomagając ukryć drobne zabawki albo przybory papiernicze. Na blacie mebli najmłodsi mogą ułożyć maskotki albo budowle z klocków. Niska komoda do pokoju dziecięcego pozwoli im na swobodny dostęp do ulubionych zabawek i jednocześnie umożliwi funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Warto pamiętać, że mebel doskonale spisze się w przedpokoju – nawet tym o niewielkim metrażu. Nie zabierze cennej przestrzeni i nie przytłoczy wystroju. Zapewni natomiast miejsce na akcesoria odzieżowe. Na jej blat będzie można z kolei odłożyć klucze czy torebkę. Niska komoda do przedpokoju pięknie prezentuje się solo lub w zestawieniu z szafą – tym bardziej, że przestrzeń nad meblem jest wprost stworzona dla dużego lustra.